Winter Weather Advisory WINTER WEATHER ADVISORY - Cerro Gordo County IA  - Faribault County MN  - Franklin County IA  - Freeborn County MN  - Hancock County IA  - Humboldt County IA  - Kossuth County IA  - Winnebago County IA  - Worth County IA  - Wright County IA
Sports

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY: Lake Mills Invite Results

BOYS

Individual Top-30

1. 11 Justin Rygh 16:47.1 Lake Mills
2. 12 Owen Almelien 17:29.0 North Butler Greene
3. 12 Parker Sharp 17:55.4 Forest City
4. 9 Silas Gann 18:00.1 Forest City
5. 12 Carson Strukel 18:06.6 Forest City
6. 9 Ethan Bertram 18:13.0 Forest City
7. 11 Gavyn Morphew 18:14.1 North Union
8. 9 Knute Rogne 18:16.3 Lake Mills
9. 12 Ethan Johnson 18:29.2 Forest City
10. 12 Jadyn Welch 18:39.1 Forest City
11. 12 Josiah Welch 18:49.2 Forest City
12. 10 Dawson Sharp 19:14.1 Forest City
13. 9 Trager Pecha 19:15.6 North Butler Greene
14. 10 Isaac Vosburg 19:20.2 Hampton-Dumont-CAL
15. 9 Hayden Thompson 19:29.0 Lake Mills
16. 10 Kade Van Roekel 19:44.7 Lake Mills
17. 9 Stephen Brandenburg 19:52.1 Lake Mills
18. 9 Isaiah Collins 20:12.6 West Hancock Britt
19. 12 Miteranda Tchamba 20:23.8 Hampton-Dumont-CAL
20. 10 Isaac Sauke 20:26.9 Hampton-Dumont-CAL
21. 10 Chase Sorenson 20:30.6 Forest City
22. 9 Aiden Bauer 20:49.2 North Union
23. 10 Alejandro Vazquez-Perez 20:57.6 Lake Mills
24. 12 Brody Dirksen 21:01.7 Forest City
25. 12 Cesar Lechuga 21:09.3 Forest City
26. 10 Brody Robertson 21:11.1 Hampton-Dumont-CAL
27. 9 Brady Henning 21:12.0 North Butler Greene
28. 11 Asa Stellpflug 21:19.9 Lake Mills
29. 10 Aiden Bice 21:22.6 Northwood-Kensett
30. 12 Chase Cummins 21:29.8 North Union

Team Results

1. Forest City 27
2. Lake Mills 54
3. North Butler Greene 92
4. Hampton-Dumont-CAL 96
5. North Union 104

 

GIRLS

Individual Top-30

1. 11 Lydia Maas 20:23.9 Hampton-Dumont-CAL
2. 10 Jacey Welbig 21:12.8 North Union
3. 11 Emilie Weaver 22:07.8 Forest City
4. 11 Megan Ocel 22:22.9 Northwood-Kensett
5. 12 Sarah Lunning 22:25.1 Forest City
6. 11 Teaghan Bird 22:30.8 Hampton-Dumont-CAL
7. 12 Josie Helgeson 22:32.3 Lake Mills
8. 12 Hannah Morphew 23:22.5 North Union
9. 10 Macy Thorson 23:40.3 Northwood-Kensett
10. 10 Lily Hambly 23:49.5 Hampton-Dumont-CAL
11. 10 Sienna Weiland 23:58.7 West Hancock Britt
12. 12 Lilly Holtan 24:05.6 Forest City
13. 10 Elli Christensen 24:17.1 West Hancock Britt
14. 11 Kyla Johanson 24:17.3 Lake Mills
15. 9 Kate Klaassen 24:30.8 Forest City
16. 11 Grace Muller 24:44.3 Rockford
17. 10 Anna Stene 24:58.4 Lake Mills
18. 10 Allyson Nelson 25:44.8 North Union
19. 10 Jennifer Carranza 25:50.9 North Union
20. 10 Ellie Redig 25:59.3 Lake Mills
21. 11 Taylor Gassman 26:03.2 Forest City
22. 10 Emma Taft 26:10.0 Lake Mills
23. 9 Vanessa Mendez 26:53.1 West Hancock Britt
24. 12 Olivia Moore 27:04.8 West Hancock Britt
25. 9 Brinley Hiscocks 27:13.2 West Hancock Britt
26. 11 Harley Tobin 28:12.4 North Union
27. 12 Alexis Nelson 28:37.5 Forest City
28. 12 Alexa Torres 28:52.5 Forest City
29. 9 Madison Johnson 28:52.6 Lake Mills
30. 9 Emma Dietz 29:56.3 Hampton-Dumont-CAL

 

TEAM RESULTS

1. Forest City 37
2. North Union 51
3. Lake Mills 54
4. West Hancock Britt 68
ADVERTISEMENT

Back to top button